AKILLI SINAV HAKKINDA

Akıllı Sınav Nedir?

Akıllı Sınav, TYT, AYT ve LGS kapsamında öğrencilerin yeterliklerini belirleyerek öğrenme farkındalıklarını artırmaya dönük, arka planında (makine öğrenmesi ve uzman sistemlere dayalı) ileri düzey algoritmaların işe koşulduğu YAPAY ZEKÂ destekli bir öz-değerlendirme sistemidir. Bu sistem; TYT, AYT ve LGS’ye hem soru kalitesi hem de sınav uygulaması bakımından eşdeğer nitelikte hazırlanmıştır.Uzman ekipler tarafından ve akademisyen danışmanlarımızın desteğiyle hazırlanan sorular tamamen ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki öğretim programlarında yer alan kazanımlar temel alınarak hazırlanmaktadır. Soruların kazanımlara uygunluğunun yanı sıra öğrencilere yararlı dönütler sağlanmak amacıyla hazırlanan her bir sorunun soru-kazanım analizleri de yapılmaktadır.

Akıllı Sınav Amaçları Nelerdir?

Akıllı Sınav Sistemi, arka planda öğrencilerin davranış ve performans verilerini toplayarak bunlardan öğrenme başarısını kestirmeye çalışmaktadır. Bunun yanı sıra öğrenci performanslarını takip ederek öğrencilerin öğrenme performans ve gelişim profillerini ortaya koyabilen (eğitsel veri madenciliği) algoritmalar da bu kapsamda çalışmaktadır. Bunların yanı sıra öğrencilerin öğrenme eksikliklerini belirleyerek bu eksiklikleri gidermeye çalışan ve ülkemizde henüz örneği olmayan algoritmalar ile öğrenme analitikleri kapsamında öğrencilerin öğrenmelerine müdahale edip onları destekleyen bir destek sistemidir.

Akıllı Sınav Sisteminin Farklılıkları Nelerdir?

Akıllı sınav sistemi; ülkemizin ve tüm dünyanın içinde bulunduğu konjonktürde, öğrencilerin evlerinden çıkmadan, tamamen YKS ve LGS disiplini altında sınav deneyimi yaşamalarına;• performanslarını,
• güçlü-zayıf yönlerini,
• akranları arasındaki yerini ve sırasını
• kazanımlar/konular bazındaki konumunu görebileceği,
• gireceği sınavlar doğrultusunda gelişimlerini gözlemleyebileceği fırsatlar sağlar.Akıllı Sınav Sistemi’nde 10.000’lerce özel olarak yapılandırılmış soru mevcuttur. Bu sorular tamamen yapay zekâ ilkeleri ile tasarlandığından kişiselleştirilmiş / uyarlanabilir etkinliklerden ve kişiye özel öğretimsel desteklerden / müdahalelerden oluşmaktadır.

Akıllı Sınav Üyeliği Nasıl Yapılır?
Akıllı Sınav Sistemi Nasıl Daha Etkin Kullanılır?

Çözüm Ortaklarımız & Partnerler